Wialon – це програмна платформа з web-інтерфейсом, що використовується для супутникового моніторингу, володіє рядом функцій властивих логістичному ПЗ та ПЗ для управління автопарками.
Wialon розробляється білоруською компанією Gurtam.
Wialon можна використовувати практично з будь-яким обладнанням для моніторингу (GPS трекери і ГЛОНАСС трекери), а також підключати різні зовнішні датчики, вільно обробляючи отриману від них інформацію.
У режимі онлайн-моніторингу відображається список об’єктів, до яких у користувача є доступ, і карта, де кожен об’єкт позначений індивідуальною іконкою, що дозволяє здійснювати супутникове стеження в реальному часі через Інтернет.
При наведенні на іконку з’являється випливаюча підказка з докладною інформацією про об’єкт, у тому числі про швидкість руху, показники датчиків та ін. При необхідності замість міні-зображення може використовуватися стрілка, що показує напрям руху, або іконка, яка змінює колір при зміні показника якогось датчика (наприклад, при перемиканні стану «зайнятий / вільний» для таксі).
В системі можуть використовуватися різні типи карт: OpenStreetMap, Google Maps, Bing Maps, Yahoo Maps.
Щоб побачити, за яким маршрутом рухався автомобіль, досить побудувати трек, вибравши потрібний період часу. Одночасно на карті може бути показано декілька треків – як для одного, так і для різних автомобілів. Функціонал Wialon передбачає відображення не тільки одноколірних треків, але і розфарбованих у різні кольори – у відповідності із швидкістю або показниками датчиків. Переглянути, як автомобіль рухається по треку, можна за допомогою інструмента «Програвач треків».
Геозони – це популярний інструмент, призначений для контролю відвідування транспортом тих чи інших об’єктів на карті. У Wialon можна створити геозону у вигляді лінії, кола чи багатокутника. При необхідності користувачі можуть будувати звіти, в яких будуть зазначені час входу і виходу з геозони, тривалість перебування в зоні та порядок відвідання геозон.
Звіти в системі супутникового моніторингу Wialon створюються на базі відредагованих шаблонів. Завдяки цьому кожен користувач Wialon може створити таку форму звітів, яка найкраще відповідає його потребам. У кожному звіті може міститися будь-яка кількість таблиць і графіків. Їх зміст підбирається користувачем.
Більшість табличних звітів в системі Wialon пов’язані з вибіркою із історії об’єкта проміжків часу, відповідних деяким критеріям. До цієї категорії відносяться звіти по поїздках, стоянках, зупинках, мотогодинах, рейсах, відвіданих геозонах і вулицях, звіти по роботі датчиків і перевищенню швидкості та багато іншого. Для них передбачені додаткові параметри фільтрації, в яких вказуються умови виведення інформації в таблицю. Наприклад, можна вказати мінімальну тривалість або мінімальний пробіг поїздок, що мають значення для звіту, або вивести в звіт тільки відвідані геозони, в яких були зафіксовані стоянки зазначеної тривалості, або був включений датчик протягом певного часу.
Система має гнучкі налаштування облікових записів. Компанія, яка має значну кількість працівників, може контролювати рівень доступу до об’єктів а також надавати персональні права, які необхідні користувачу для роботи. Наприклад, для одних працівників потрібно лише спостерігати за об’єктами в реальному часі, а іншим можна редагувати параметри об’єктів.